Mechaniczne czyszczenie posadzek Poznań

Jednym z podstawowych obowiązków ekipy sprzątającej jest dbałość o czystość posadzek. To one są bowiem narażone na codzienną, intensywną eksploatację, wskutek której mogą ulegać zniszczeniu. Od ich prawidłowej pielęgnacji zależy zarówno estetyka obiektu, jak i bezpieczeństwo jego użytkowników. Zobacz, na czym polega mechaniczne czyszczenie posadzek w wykonaniu profesjonalistów.

Etapy czyszczenia posadzek

Kompleksowa pielęgnacja powierzchni obejmuje kilka kroków:

  • czyszczenie gruntowne – polega na pozbyciu się wszelkich zabrudzeń trudnych do usunięcia i problematycznych,
  • mycie na mokro – odbywa się ono przy użyciu roztworu wody ze specjalistycznym środkiem dostosowanym do indywidualnych potrzeb oraz rodzaju powierzchni,
  • zebranie brudu – po skończonej pracy zabrudzenia są neutralizowane,
  • impregnacja – w niektórych przypadkach zalecana jest konserwacja posadzek preparatami zabezpieczającymi i ograniczającymi osadzanie brudu.

Czyszczenie posadzek profesjonalnymi maszynami

Mycie posadzek jest przeprowadzane różnymi technikami. Ich dobór uzależnia się od rodzaju nawierzchni, materiału jej wykonania oraz stopnia zabrudzenia. Chcąc dokładnie oczyścić powierzchnię, należy przede wszystkim zweryfikować surowiec, jakim jest pokryta. Dopasowanie odpowiednich preparatów stanowi gwarancję skuteczności i zmniejsza ryzyko uszkodzenia podłoża.

Podczas mechanicznego czyszczenia posadzek wykorzystuje się wyspecjalizowane szorowarki samojezdne. Dzięki nim proces mycia i pielęgnacji odbywa się sprawnie i skutecznie.

Skontaktuj się z nami

    Kontakt