Mycie paneli fotowoltaicznych Poznań

Wydajność ogniw solarnych zależy m.in. od ich czystości. Dlatego w naszej ofercie pojawiła się usługa mycia paneli fotowoltaicznych. Jest ona wykonywana z należytą starannością i z zastosowaniem odpowiednich środków oraz technik. Dzięki temu zyskują Państwo pewność, że czyszczenie PV zostanie przeprowadzone bez ryzyka ich uszkodzenia. Pracownicy MEP realizujący prace u Klienta mają odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę. Dbamy również o ich bezpieczeństwo w trakcie realizowanego zlecenia. Dlatego podczas prac przeprowadzanych na dachu są asekurowani zgodnie z przepisami BHP.

Serwis, który proponujemy na rynku poznańskim, jest optymalnie dostosowany do potrzeb nabywców. Gwarantujemy wysoką jakość czyszczenia paneli fotowoltaicznych.

Jak często myć panele fotowoltaiczne

Zalecamy mycie kolektorów słonecznych średnio dwa razy do roku. Wynika to z faktu, że pod wpływem nagromadzonych zabrudzeń ich wydajność może zmniejszyć się nawet o 20%. Do najczęściej spotykanych zanieczyszczeń należą:

  • pyły,
  • spaliny,
  • mech,
  • piach.

Ich cząsteczki osiadają na powierzchni ogniw i tworzą powłokę utrudniającą pobór energii solarnej na właściwym poziomie.

Z naszych obserwacji wiemy, że najwięcej kurzu i zacieków tworzy się w okresie jesiennym i zimowym. Jest to spowodowane m.in. spalaniem węgla w piecach CO. Na takie zabrudzenia potrzebne są sprawdzone metody oraz delikatne preparaty. Nie wolno używać np. szorstkich gąbek, które mogą zniszczyć delikatną powłokę PV. Dlatego w MEP profesjonalne czyszczenie paneli fotowoltaicznych wykonujemy:

  • rano lub po południu, czyli w czasie gdy ogniwa nie są ciepłe,
  • bez udziału aktywnych chemicznie detergentów,
  • za pomocą delikatnej gąbki i wody destylowanej,
  • ręcznie, gdyż myjka ciśnieniowa mogłaby uszkodzić uszczelkę silikonową.

Jeśli chcesz skorzystać z usług specjalistycznego serwisu, skontaktuj się z nami. Ustalimy dogodny dla Ciebie termin, w którym zajmiemy się myciem paneli słonecznych. W wyznaczonym dniu dojedziemy punktualnie pod podany adres. Zachęcamy do kontaktu z biurem obsługi Klienta, gdzie zostaniesz obsłużony na najwyższym poziomie.

Skontaktuj się z nami

    Kontakt